Két korosztályban is a legjobbak között... E-mail

g80Újabb országos dobogós atlétikai eredmények

Mind a gyermek-, mind a serdülő korosztályban csodálatos sikereket értek el Vaszkán Gábor testnevelő, atlétika szakedző tanítványai a közelmúltban:

Gyermek korosztály

November 12- én Békéscsabán a terematlétikai megyeválogató versenyen teljes siker övezte a részvételüket, hiszen mind az 5 atléta bekerült a 12 fős csapatba. 20- án Budapesten a Syma csarnokban már az országos döntőre került sor, ahova 32 szakosztály nevezte csapatát. 6 lány és 6 fiú alkotta a csapatot, a 8 versenyszámból álló sporteseméyen, ahol különböző akadálypályák, változatos dobó- és ugró feladatok vártak a gyerekekre. Békés megye válogatottja teletűzdelve a Rózsahegyis gyerekekkel 912 pontot teljesítve országos bajnoki címet szerzett! Csapattagok voltak: Kun Csaba, Nagy Csilla, Papp Károly, Dudás Réka és Vajda Soma. Tóth Sándor a Buda - Cash Békéscsabai Atlétikai Club mesteredző - ügyvezetője a Csaba rádió pénteki műsorában kiemelte: " Sikerünk elsősorban Vaszkán Gábor csapatvezető - szakedző áldozatos céltudatos munkájának és a gyomaendrődi gyerekek felkészültségének köszönhető! "

Serdülő korosztály

g81   g82

November 13- án a Szekszárd melleti Sötétvölgyi Gyermektáborban került megrendezésre a Mezeifutó Országos válogató verseny, ahol ismét kiemelkedően teljesítettek a futók. Előbb Kun Csaba a gyermek korcsoport 2000 m- es versenyén maga mögé utasítva az egész mezőnyt lett 1., majd Szerető József a serdülő 13 éves fiúk 3500 m- es távján 2., míg Szabó László a 4. helyen jutott be az országos döntőbe, amely november 27- én Budapesten a Népligetben került megrendezésre. A havas és sáros talajon nehéz versenyfeltételek mellet Kun Csaba a gyermek kategóriában 1500m- t teljesítve az 1. helyen végzett, majd a serdülőknél Szerető József 3000 m- en III. helyen futott be a célba. Ebben az évben Józsi 5 alkalommal állhatott fel egyéniben az országos dobogóra - ezt a futók között rajta kívül nem mondhatja el magáról senki! -, és emellett varsóban 8 ország nemzetközi gyermekversenyén is sorozatban 3. alkalommal lett dobogós.