Újabb értékes serleget nyert az iskolánk! E-mail

terem120208_46Megtérült a befektetett munka, beérett annak a gyümölcse, hogy az elmúlt 2 hétben kissé felrúgva a házirendet, rendkívül komolyan készültünk a versenyre... Képek a versenyről

...hiszen atlétáink kiemelkedő teljesítményt nyújtva megszerezték a hőn áhított serleget! Egységben az erő!

Terematlétika Körzeti Diákolimpia Döntő- Gyomaendrőd, Varga Lajos Sportcsarnok, 2012 02. 08.
A Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság szervezésében, Gyomaendrőd és Dévaványa általános iskoláinak 108 tanulójának részvételével került megrendezésre a tornatermi verseny. Az atlétika sportág népszerűsítésére, a téli felkészülési időszak színesítésére a Magyar Atlétikai Szövetség által meghatározott képességfelmérő gyakorlatok alkották a versenyszámokat, melyek nagyon izgalmasak voltak. A sokrétű feladatok között voltak különböző nehézségű futó-, ugró- és dobószámok, illetve változatos akadálypályák és gátfutás.

A versenyt megtekintette és lebonyolításában segítséget nyújtott Medovarszki János sokszoros magyar bajnok, válogatott magasugró a Magyar Olimpiai Bizottság egykori tagja a Buda- Cash Békéscsabai Atlétikai Club utánpótlás- nevelő központjának szakmai felügyelője.

Az ünnepélyes megnyitó ünnepségen a verseny főtámogatója Tótka Sándor egyéni vállalkozó meleg szavakkal köszöntötte a versenyzőket, kiemelve, hogy az atlétika minden sportágnak az alapja.
A mai napon a 12- 13 évesek alkották a gyermek I, a 10- 11 évesek a gyermek II, míg a 7- 9 évesek a gyermek III korosztályt. A két idősebb korosztálynak 7-, míg a legkisebbeknek 6 versenyszámban kellet megmérkőzniük, minden versenyszámban az aktuális sorrend alapján kaptak pontot a versenyzők, így alakult ki a végső sorrend, melyben a dobogósok éremdíjazásban részesültek.

A rendkívül precíz, összeszokott testnevelő tanári versenybírói gárdának köszönhetően, minden versenyszámban az előre elkészített forgatókönyv szerint indulhattak a versenyzők, ami egy ekkora tömeget megmozgató sporteseményen ritkaságszámba megy. A pályák építésében és egyéb technikai feladatok ellátásában a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola 11 fős tanulói csoportja segített, míg a számítógépes adatfeldolgozásban ezúttal is Szujó Csaba technikus vállalta a rá háruló nem kis feladatot.

A korosztályok győztesei:

Gyermek I
Leány - Dudás Réka   Rózsahegyi Kálmán K.Á.I.     183 pont
Fiú - Botos Pongrác   Rózsahegyi Kálmán K.Á.I.     103 pont

Gyermek II
Leány - Farkasinszki Dominika   Rózsahegyi Kálmán K.Á.I.     94,5 pont
Fiú - Vizsnyai Kristóf   Kis Bálint Á.I.     144,5 pont

Gyermek II
Leány - Burai Petra   Rózsahegyi Kálmán K.Á.I.     44,5 pont
Fiú - Kónya Frigyes   Kis Bálint Á.I.     87 pont

A verseny legeredményesebb iskolája a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola és Óvoda csapata lett 4 arany, 1 ezüst és 2 bronzéremmel melynek felkészítő csapatvezetője Vaszkán Gábor testnevelő tanár atlétika szakedző volt. A győztes iskola egy gyönyörű serleget nyert el különdíjként. A díjakat a verseny főtámogatója Tótka Sándor adta át.

A verseny főszervezője Vaszkán Gábor a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság körzetfelelőse.

Osztd meg ezt a cikket az ismerőseiddel!