Képességfelmérő Diákolimpiai Verseny E-mail

P1120251

Különböző nehézségű futó-, ugró-, és dobószámok illetve változatos akadálypályák és gátfutás tették izgalmassá a versenyt.

Terematlétika Körzeti Diákolimpiai Verseny- Gyomaendrőd, 2011 február 9.

A Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság szervezésében, Gyomaendrőd és Dévaványa általános iskoláinak több mint 100 tanulójának részvételével került megrendezésre ez a sportesemény. Az atlétika sportág népszerűsítésére, a téli felkészülési időszak színesítésére a Magyar Atlétika Szövetség által meghatározott képességfelmérő feladatok alkották a versenyszámokat, melyek nagyon izgalmasak voltak.

A versenyt megtekintette és a lebonyolításában segítséget nyújtott Medovarszki János sokszoros magyar bajnok, válogatott magasugró, a Magyar Olimpiai Bizottság egykori tagja, a Buda- Cash Békéscsabai Atlétikai Club utánpótlás- nevelő központjának szakmai felügyelője.

A mai napon a 11- 12 évesek alkották a gyermek I., a 9- 10 évesek a gyermek II., és a 7- 8 évesek a gyermek III. korosztályt. A legnagyobbaknak 7-, a többieknek 6 versenyszámban kellett megmérkőzniük, minden versenyszámban a teljesítményért az aktuális sorrend alapján pontot kaptak a versenyzők, így alakult ki a végső sorrend, melyben a dobogósok éremdíjazásban részesültek.

P1120253

P1120256

P1120260P1120264

P1120275

P1120280

További képek és információk Gyomaendrőd honlapján

A korosztályok érmes helyezettjei iskolánkból:

Gyermek I :

Leány - Dudás Réka - I.hely, Nagy Csilla - II. hely

Fiú - Rácz Szilveszeter - III. hely

Gyermek II :

Leány - Farkasinszki Dominika - III. hely

Fiú - Balla Valentin - III. hely

Gyermek III :

Leány - Sóczó Rebeka - II. hely

Fiú - Balla Gergő - III. hely

A verseny legeredményesebb iskolája a Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda csapata lett, 4 arany- és 3 ezüst- és 1 bronzéremmel, a mi iskolánk a dévaványaiakat megelőzve a II. helyen végzett, melynek felkészítő csapatvezetője Vaszkán Gábor volt. A győztes iskola egy gyönyörű serleget nyert meg különdíjként.

A verseny a következő támogatók segítségével jött létre:

- Buda- Cash Békéscsabai Atlétikai Club;

- Gyomaendrőd Város Önkormányzata;

- Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság;

- Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskola;

- Kis Bálint Általános Iskola és Óvoda;

- Róza Vendel egyéni vállalkozó.

A verseny főszervezője: Vaszkán Gábor testnevelő tanár, atlétika szakedző, a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság körzetfelelőse.

Osztd meg ezt a cikket az ismerőseiddel!