XXIII. Rózsahegyi Napok E-mail

60489211_1075677025957889_1781730486545022976_nErre a hétvégére a májusi esős idő is jobbra fordult, így csak a tábortűz időpontját tettük át a tanév utolsó hetére, minden más programot megtartottunk. A rendezvényen a névadón kívül több jeles évfordulóra emlékeztünk. Tímár Máté halálának 20. évfordulója alkalmából Dinyáné Báfi Ibolya, a Határ Győző Városi Könyvtár intézményvezetője emlékezett meg az író, költő életművéről. Műveit Cserenyecz Éva élvezetes előadásában fedezhettük fel újra.Giricz László kimeríthetetlen kincsestára Erdély, ahonnan újabb képekben újabb élményekről számolt be. A történelmi áttekintést ezúttal is személyes élményekkel színesítette.

Az iskola alsó tagozatos tanulói egy interaktív mesejáton vettek részt a Népház színháztermében.

A felső tagozatosok az egészséges életmód témakörében mélyültek el 4 helyszín rendhagyó óráin. A sportfoglalkozásokra készülve megemlékeztek Varjú Vilmos endrődi származású súlylökő olimpikonról, aki 25 évvel ezelőtt hunyt el.

Az ünnepélyes megnyitón Farkas Zoltánné intézményvezető átadta a Rózsahegyi –díjakat:

a tantestület ebben az évben Vaszkóné Dinya Erzsébet intézményvezető- helyettesnek adományozta a díjat kiemelkedő emberi és szakmai elkötelezettsége elimeréséül, Az intézményvető által adományozható díjat Szujó Csaba rendszergazda kapta sokoldalú iskolai tevékenysége elimeréseként.

Képválogatás a pénteki programokról    A Gálaműsor pillanatképei  Ünnepi dekoráció   Kiállítás a tornateremben

Rózsahegyi Emlékplakettel köszönte meg az iskola Dinyáné Bánfi Ibolyának a Rózsahegyi Napok szervezésében való több éve tartó együttműködését és a Tímár Máté emlékműsort.

Az öregdiákok által alapított Szent Imre Emlékplakettet Keresztes Fanni 7.a osztályos tanuló kapta példamutató magatartása, szorgalma és kiváló tanulmányi eredménye elimeréseként. A díjat Fülöp Imréné öregdiák és Tímár Imre, az Endrődiek Baráti Körének elnöke adta át.

A Gyomaendrődi Járási Hivatal oklevelét és könyvutalványát Dr Pacsika György adta át Dinya Zsóka 7.b osztályos tanulónak kiemelkedő tanulmányi és közösségi munkájáért.

Szombat délután több mint 200 tanuló szerepelt az iskola gálaműsorán, ahol színes válogatást láthattak a jelenlévők a tanulók egyéni, csoportos zenés-táncos előadásaiból. A gála után hangulatos baráti beszélgetésen üdvözölhették egymást a rég nem látott barátok, ismerősök.

A tornaterem falain ezúttal is megcsodálhattuk egykori növendékeink rajzait, festményeit, amelyeket erre az alkalomra kölcsönadtak nekünk. Valamikor ők is a rajz szakkör tagjaiként szerették meg a képzőművészetet. Kocsis –Pésó Irma tanárnő tanítványaival az idén híres endrődi emberek arcképeinek és Endrőd nevezetes épületeinek illusztrációival díszítette az iskola auláját.