XII. Bogrács Napja Paprikáskrumpli-Főző Verseny E-mail

6135-k2014. június 7-én  tizenkettedik alkalommal került megrendezésre Öregszőlőben a Bogrács Napja Paprikáskrumpli- Főző Verseny. A közös összefogással megvalósult rendezvény kellemes időben, szép és kulturált környezetben, családias hangulatban zajlott. A rendezvényen 44 csapat főzött. Nagyon ízletes és különleges bográcsételek készültek. A  három tagú zsűrinek komoly kihívást jelentett az elkészült ételek rangsorolása. Paprikáskrumpli kategóriában első a Holdudvar tanoda, a második az ÖNO csapata, a harmadik helyezett a Dial csapat lett. Egyéb kategóriában  az Endrődiek Baráti köre, majd a  Mesecsere tanoda,  a harmadik helyen pedig a Barátság klub csapata végzett. A zsűri különdíjjal jutalmazta a Halgasztronómiai Egyesületet, a Zingerfigurajankó, a Bugyi Team, a Túró rudi, a Barna , az ÖNO,a Mozgáskorlátozottak és a Színfolt mazsorett csapatokat.

Oklevelet kaptak még akik először főztek, akik minden eddigi rendezvényre beneveztek,a legnagyobb létszámú, a legfiatalabb, a legidősebb csapattaggal rendelkezők. Ezen kívül minden csapat kapott emléktárgyat köszönetül a résztvételért.

A főzés mellett egész nap színes programokkal vártuk az érdeklődőket.  Délelőtt Cibere a bohóc interaktív műsorral szórakoztatta a gyerekeket, majd a Tulipános óvodások szerepeltek, ezután a Rumba TSE két párosa ( Nagy Márk - Szabó Eszter és Nagy Bence – Horváth Nikolett ) táncolt. Délben „Jó ebédhez szólt a nóta”  Mraucsik -Tímár Duó előadásában. Ezután Kotormán Barbi énekelt, majd a Színfolt Mazsorett csoport műsorát láttuk. A Barátság Klub dalcsokra után Magyar Rózsa előadóművész énekelt. Az eredményhirdetés és a tombolasorsolás után  Kangoo bemutatóra került sor, végül   Kmellár Máté tartott Retro-Partyt.

A rendezvényre kilátogató gyerekek önfeledt játékkal vették birtokba az ingyenes trambulint és a légvárakat.

Kísérő rendezvény volt a Rózsahegyi Házban Dr. Szonda István etnográfus „Betyárok az 1848-as szabadságharcban ’’című fotókiállítása és a Ház melletti hét, egykori külterületi iskola emlékoszlopánál megrendezett ünnepség. Köszönjük a csapatok részvételét a versenyben, a támogatóknak az önzetlen segítséget, a fellépőknek  a színvonalas műsort és mindenkinek, akik hozzájárultak a rendezvény megvalósításában és segítették munkánkat. Örülünk, hogy együtt tölthettünk egy kellemes napot az Öregszőlőben!  Képek a programról