Szeptemberi programok E-mail

1028-Szeptemberben is számos rendezvénnyel vártuk az érdeklődő gyerekeket és felnőtteket. Szenvedély- betegségek megelőzése címmel egészségfejlesztési programot vezetett Hanyecz Lászlóné pszichológus...  Szenvedélybetegségek megelőzése   Önnek joga van tudni...   Kemenceépítés

Az augusztusi 3 napos elméleti kemenceépítő tanfolyamon megtanultak gyakorlati alkalmazásaként a résztvevők 3 délután az udvaron kemencét építettek, Dr. Szonda István irányításával.   24-én Önnek joga van tudni címmel második alkalommal tartott fogadóórát a 8-as számú választókörzet képviselője, Lehóczkiné Timár Irén.

2012.09.24-én Önnek joga van tudni címmel második alkalommal tartott fogadóórát a 8-as számú választókörzet képviselője, Lehóczkiné Timár Irén. A megjelentek különböző témákkal kapcsolatban keresték meg a képviselőnőt. Többek között volt szó a tanyajárat igénybevételéről, lakhatással kapcsolatos kérdés hangzott el és a kerékpárút melletti kivilágítás hiánya újfent felvetődött. A Rózsahegyi Ház melletti területen lévő játszótér felújítását kezdeményeznék az itt élő gyermekes anyukák.  A képviselőnő összegyűjtötte az igényeket és ígéretet tett ezek mielőbbi megoldására.

Szenvedélybetegségek megelőzése címmel tartottunk egészségfejlesztési programot a Rózsahegyi Házban. Meghívott előadónk a Térségi Humánsegítő Szolgálat munkatársa, Hanyecz Lászlóné pszichológus volt. A résztvevők megismerkedhettek a szenvedélybetegség fogalmával, területeivel. Lépésről lépésre betekintést nyerhettek a jelenlévők, hogy milyen megoldási és terápiás lehetőségek léteznek a szenvedélybetegségek kezelésére.

Az előadó irányítva kötetlen beszélgetést kezdeményezett, melybe szinte mindenki lelkesen bekapcsolódott. Kiemelte a megelőzés fontosságát, az őket leginkább veszélyeztető dolgokkal kiemelten foglalkoztak. Néhány kérdés megválaszolására is sor került, majd gyakorlati feladatot kaptak. Két csoportban dolgozva újságokból kellett olyan képeket gyűjteniük, amelyek szenvedélybetegséggel kapcsolatosak. A kiválasztott fotókból végül plakátot készítettek, melyeket az előtérben lévő faliújságra kihelyeztük. Az utolsó feladat számítógépes internethasználattal volt kapcsolatos, anorexiával kapcsolatban képeket kerestek a gyerekek. Kiemelten fontosnak ítéljük, hogy a szenvedélybetegségekről beszéljünk és örültünk, hogy ebben épp egy pszichológus volt a segítségünkre.

Az augusztusi 3 napos elméleti kemenceépítő tanfolyamon megtanultak gyakorlati alkalmazásaként a résztvevők 3 délután Rózsahegyi Ház udvarán felépítették a kemencét. Dr. Szonda István irányításával közös összefogással történt az építkezés. Köszönjük a felajánlott építőanyagokat és a résztvevők kitartó munkáját.