A Rózsahegyi Ház korábbi programjai E-mail

Képek a felsorolt programokról

Terápiák a gyógyulásunkért 2012.03.14.

Természetes gyógymódok alkalmazása a gyógyításban 2012.02.14.

Egészséges és egyszerű húsvéti ételek készítése 2012.03.30.

...

Drámajátékok 2012.03.22.

Ismerkedés a batikolás technikájával 2012.04.03.

Húsvéti játszóház 2012.04.05.

Anyák napi kézműves foglalkozás 2012.05.04.

Pénzkezelési tanfolyam 2012.05.03.

Tízmilliószoros nap 2012.02.22. és 2012.06.04.

Karaoke party 2012.04.06.

A természetgyógyászok elismert képviselője,a vegetáriánus fesztiválok kedvelt előadója tartott telt házas bemutatkozást a Rózsahegyi Házban. Saját betegsége, majd gyógyulása kapcsán került közel az alternatív terápiákhoz, az előadásában erről mesélt. Módszerei, tanácsai sok embernek segítettek már a betegségek legyőzésében és a megelőzésben. A program könyvárusítással zárult, az eddig megjelent munkái az előtérben megvásárolhatóak voltak.

Giricz Magdolna természetes gyógymódok és transzgenerációs epigenetikus kineziológiai tanácsadó, fülakupunktúrás addiktológus előadásának célja,hogy a résztvevőkkel megismertesse,a betegségek megelőzésének fontosságát és a természetes gyógymódok alkalmazását a gyógyításban.

Az érdekes és hasznos program volt.

A bemutatóval egybekötött előadáson megismerték az érdeklődők, hogy hogyan lehet olcsó, egyszerű, de annál finomabb élelmiszerekből ízletes és különleges húsvéti ételeket készíteni.

A résztvevők ismerkedhettek új alapanyagokkal, pl. a tarkabab, köles, és az ebből készíthető húsvéti ételekkel (pl. sonkakrém tarkababbal, kaszinótojás ). Ezenkívül készültek olyan desszertek, sütemények amelyeket bárki fogyaszthat, diétázók vagy akár cukorbetegek is.

A jelenlévők, Giricz Magdolna segítségével megtanulhatták az új ételek elkészítését, ötleteket kaptak hogyan tehetnék az ünnepi főzést egészségesebbé és még finomabbá. Végül pedig az elkészült

ételeket közösen elfogyaszthatták.

Drámafoglalkozást tartottunk Kónyáné Jakab Ida pedagógus segítségével. A dráma az önkifejezés egy formája, improvizációs és szituációs játékok sora, ami fejleszti a gyermekek értelmi,érzelmi , szociális és fizikai képességeit. Mindez játékos formában került megvalósításra, nagyon sok mozgással összekapcsolva a gyerekek őszinte örömére.

A tavaszhoz és a húsvéthoz kapcsolódóan szerveztünk kézműves foglalkozást . A Városi Alapfokú Művészetoktatási Intézmény közreműködésével, a Rózsahegyi Iskola pedagógusa Molnárné Pésó Irma tanárnő tartotta. Egy új technikát mutatott meg az érdeklődőknek. A batikolást alkalmazva, textilanyagot festettek meg. Olvadt viasszal rajzolták meg a mintát,majd az anyagot speciális festékbe mártották. Szép és igényes munkák születtek, a tavasz színeivel. Az elkészült alkotásokat kiállítottuk itt helyben a Rózsahegyi Házban.

Húsvéthoz kapcsolódva kézműves foglalkozást szerveztünk. Két korosztálynak készültünk. A kisebbeknek a Tulipános Óvoda óvodapedagógusát Giricz Annamáriát hívtuk segítségül, míg a nagyobbaknak a Rózsahegyi Iskola pedagógusa Szentpéteriné Uhrin Ildikó segített a munkában.

Az óvónénivel húsvéti üdvözlő lapokat, valamint színes kartonból kivágott tojásokat készítettek. Zselés filccel és előre kiszúrt figurákkal díszítették.

A nagyobbak pedig hungarocell tojásokat készítettek textil anyaggal, temperafestékkel valamint dekupázstechnikával. Közben beszélgettünk a húsvétról,a népszokásokról és felelevenítettük a húsvéti locsolóverseket is.

Anyák napja alkalmából a gyerekekkel ajándékot készítettünk. Segítségünkre volt a Rózsahegyi Iskola pedagógusa Baráth Éva. Két technika közül választhattak a gyerekek. Az egyik helyen mini cserépbe alkottak zsenília szálakból virágokat, a másik asztalnál színes kartonlapra rajzolt virágot varrtak ki fonallal. Mindkét asztalnál lelkes munka folyt, a gyerekek és felnőttek nagy örömére.

Négy alkalomból álló pénzkezelési tanfolyamot szerveztünk a Térségi Humánsegítő Szolgálat munkatársa Pál Jánosné közreműködésével.

A résztvevők hitelek és megtakarítások témakörben hallgattak előadást, családi költségvetés készítésre, háztartási naplóvezetésre és takarékoskodásra kaptak gyakorlati praktikákat.

A 10 milliószoros napokon minden teremtés 10 milliószoros erővel hat. Ez mind a pozitív, előremutató fejlődést segítő gondolatokra, érzelmekre, a szeretettel teljes szándékokra, az előre vivő akaratra, mind az ennek ellenkezőjét képviselő negatív, visszahúzó, fejlődésed útját nem segítő gondolatokra, érzelmekre, megnyilvánulásokra, szándékokra és akaratra egyaránt igaz. Minden megnyilvánulásod, tetted következményei tízmilliószorosan hatnak és hatnak vissza rád.

A résztvevők ismerve e nap jelentőségét nagyon kellemes hangulatú összejövetelen vettek részt. A bemutatkozáskor mindenki elmondhatta gondolatait,érzéseit majd a közös meditáció után megismerkedtünk a táltos dobkör tagjaival, akik csodálatos bemutatóval készültek és tették felejthetetlenné a rendezvényt.

A Rózsahegyi Házban tartotta továbbképzési programját a Térségi Szociális Gondozási Központ 2012.március 26-28-ig "Mentálhigiéne komplex segítő szerepe, a szociális ellátási ágazat területeiben" címmel.

Karaoke partyn azok jelentkezését vártuk, akik kedvet éreztek arra, hogy megmutassák bátorságukat, énektudásukat. Szép számmal összegyűltek a fiatalok, volt olyan, aki konkrét dallal érkezett és volt olyan is, aki rögtönzött előadást tartott.

A többféle korosztálynak köszönhetően belekóstoltak egymás zenei ízlésvilágába is. A kezdeti félénkség után felodódtak a résztvevők, egyre bátrabban szerepeltek. Sőt volt olyan aki az énektudása mellett bemutatta tánctudását is.

A program végét közös énekléssel zártuk.