Pilzno tanulói iskolánkban E-mail

IMG_1807nA hagyományokhoz híven idén nyáron is négy remek napot töltöttek nálunk a lengyelországi Pilzno tanulói. A vendéglátók iskolánk sikeres angol nyelvvizsgát tett és eredményesen versenyző tanulói voltak, akik a júniusi pilznoi kirándulás után izgatottan várták a lengyel gyerekeket.

Július 1-jén végre elérkezett a várva várt nap és az esti órákban megéreztek lengyel vendégeink, 6 diák, 2 tanár és 1 buszsofőr kíséretében. Az estét a Bowling étteremben töltöttük, ahol a közös vacsora elfogyasztása után a gyerekek bowlingoztak, csocsóztak, biliárdoztak, ami kiváló alkalom volt arra, hogy a gyerekek jobban megismerkedjenek, összekovácsolódjanak és az angol nyelvet használva nyelvtudásukat is fejlesszék....  Képek a pilznóiak programjáról

A következő nap Európa legnagyobb fürdőkomplexumába, a hajdúszoboszlói Hungarospa strandjára látogattunk el, ami mindenki számára kitűnő programnak bizonyult a nyári melegben. Sokat fürödtünk, úsztunk, labdáztunk, de legnagyobb élményt mindenki számára a csúszdapark jelentette, ahol 12 különböző csúszdát próbálhattunk ki, volt itt négypályás versenycsúszda, kétféle kamikázé, óriás csavarcsúszda, ’ fekete lyuk’, ’őrült folyó’. A csúszdázás fáradalmait pedig a sodró folyóban tudtuk kipihenni.

A harmadik napot Gyomaendrődön töltöttük. Délelőtt a város külterületén lévő Telekparti szabadidőparkba mentünk, ahol izgalmas programok vártak ránk. Kipróbáltuk az íjászkodást, falmászást, lengőtekét, majd pingpongoztunk és röplabdáztunk is. Ebéd után körbevezettük  vendégeinket iskolánkban, majd a Tájházba látogattunk el. A helytörténeti kiállítás megtekintése után megismerkedtünk a mézeskalács sütésének  rejtelmeivel. Az előre begyúrt tésztából egyedi figurákat formáztunk, melyek villámgyorsan kisültek a kemencében. Ezután a kötélverést próbáltuk ki, lengyel, illetve magyar nemzeti színű köteleket készítettünk. A délután további részét a mindenki által kedvelt Liget fürdőben töltöttük. Estére a magyar gyerekek szülei iskolánk kollégiumában egy búcsúestet szerveztek, ahol a szülők sok finomsággal vártak minket. Sokat beszélgettünk és felelevenítettük az elmúlt nap eseményeit. Utolsó nap délelőtt a Kner nyomdába látogattunk el, ahol megismerhettük a Kner nyomda és a Kner család történetét és kipróbálhattuk a különböző nyomdaipari gépeket. A közös ebéd után hosszan tartó búcsúzkodás következett, majd fájó szívvel intettünk búcsút lengyel vendégeinknek.

Tartalmasan és rendkívül eseménydúsan telt el ez a négy nap, rengeteg új élménnyel gazdagodtunk, sok új barátság született és nem utolsó sorban nagyszerű lehetőség volt iskolánk tanulói számára, hogy fejlesszék angol nyelvtudásukat, bizonyítsák talpraesettségüket, problémamegoldó képességüket