Február 22. a Magyar Parasport Napja E-mail

Parasport_2024A tavalyi évhez hasonlóan iskolánk most is csatlakozott a Magyar Paralimpiai Bizottság (MPB) és a Fogyatékosok Országos Diák-, Verseny- és Szabadidősport Szövetsége (FODISZ) által immár hetedik alkalommal megrendezésre kerülő programhoz.

Az alsós és felsős tanulók érzékenyítő programokon vettek részt, ahol megismerkedhettek a magyar parasporttal és a fogyatékossággal. Az alsósok Bartos Erika meséin keresztül dolgozhatták fel a témakört...

illetve idén a rajzpályázat kihíváshoz is csatlakoztak. A legjobb műveket postai úton küldtük be a bíráló bizottságnak. Képek a programról

A felsős osztályok osztályfőnöki óra keretében a Magyar Paralimpia Bizottság által közreadott videó anyagokkal ismerkedtek meg. A legnagyobb sikert a Lecsó című kisfilm aratta, amely minden gyerek és felnőtt lelkét egyaránt megérintette. Nem véletlen Lélekmozgató a neve a programnak.

Testnevelés órákon olyan játékok kerültek előtérbe, amelyeket parasportolók űzhetnek, mint például az ülőröplabda és a csörgőlabda. Emellett a gyerekek feladatul kapták, hogy építsenek olyan pályát, amin bárki végig tud menni. Majd a pályát bekötött szemmel kellett teljesíteni. A feladat így ráébresztette őket, hogy, amit ők természetesnek vesznek, hogy teljesíthető az másnak, nehézséget okozhat. Ráébredtek arra, milyen egyszerű feladatok is kihívást jelentenek, ha nem támaszkodhat az ember az összes érzékszervére. Előtérbe került az egymás segítése, a társra való támaszkodás és a bizalom. Jó volt látni, hogy szükséghelyzetben azonnal segítséget nyújtanak egymásnak.

A program minden évben nagy lélektani hatást gyakorol a gyerekekre és a pedagógusokra is. A gyerekek úgy nyilatkoztak, hogy minden fogyatékossággal élő személy nagy tiszteletet érdemel. Rájöttek, hogy milyen szerencsések, hogy ez a nehézség elkerüli őket illetve arra is, hogy sosem szabad feladni. Előtérbe került a család és a barátok fontos szerepe is a nehéz szituációk legyőzésében.

Osztd meg ezt a cikket az ismerőseiddel!