Mesélj Európa 2. helyezés E-mail

mesljeurpa2018_2A kecskeméti Katona József Könyvtár, az Alternative English School és a Europe Direct Információs Hálózat idén 13. alkalommal hirdette meg a Mesélj Európa –Tales from Europe elnevezésű angol nyelvi vetélkedőt, melyen iskolánk 10. alkalommal mérettette meg magát. A több fordulóból álló vetélkedősorozat döntőjét május 28-án rendezték meg Kecskeméten, ahol iskolánk 5 főből álló csapata Szlovákia egy szabadon választott történelmi eseményét dolgozta fel és adta elő angol nyelven.

A rövid színdarab és a gyerekek játéka elnyerte a szakmai zsűri elismerését, mely végül a kecskeméti, szarvasi, szegedi iskolák mezőnyében a második helyen végzett. A csapat tagjai Bereczki Barbara, Fekécs Hanna, Gellai Dominika, Kereki Nóra és Mester Lilla 7.b osztályos tanulók voltak. Felkészítő tanáruk: Szedlák Réka