Kiváló szereplés a teremversenyen E-mail
10_XXL_nMinden előzetes várakozást felülmúlva, a januári létszámot megduplázva 25 csapatban pontosan 200 versenyző vett részt a Dél- Alföld Régió decemberi teremversenyén Kecskeméten a Lánchíd utcai Általános Iskola tornatermében. A Magyar Olimpiai Bizottság által támogatott Sport XXI. Program teremversenyén az U 11- ben 15-, míg az U 13-ban 10 csapat igyekezett minél eredményesebben szerepelni...

...
 ... akik közül reményei szerint sok ismerős arccal fogunk találkozni a jövő évi újonc korosztály vebből mindkét korosztályban 1-1 csapatot a tartalékokból összeállított vegyesek tettek ki.Megnyitójában Vaszkán Gábor régiós koordinátor örömét fejezte ki az óriási létszámot illetően, külön köszöntve a versenysorozattól búcsúzó 12 éveseketersenyein, majd ismertette a lebonyolítás menetét. A verseny a sprint váltóval kezdődött, majd az ügyességi számok következtek, melyek közül ezúttal a medicinlabda dobás előre- és hátra, helyből hármas- illetve ötösugrás került bemutatásra, a verseny végén pedig a hosszú gát váltó következett, ahol egyszerre 5 csapat versenyzett egymással az aktuális erősorrend alapján, fantasztikus versenyhangulatot teremtve.
Első alkalommal vett részt a versenysorozatban Kiskunhalas, illetve a velük együtt a Kölyök Atlétika Programhoz ősztől csatlakozó több kecskeméti általános iskola csapatai is. A fiatalabb korosztályban a békéscsabai Kazinczy Ferenc Á. I. csapata győzött, megelőzve a Gyula 5. sz. illetve a Gyula Római Katolikus Á. I. csapatait, míg a nagyoknál megakadályozva a teljes Békés megyei dominanciát a házigazda KARC csapata győzött a Kazinczy Ferenc Á. I. és a Békéscsabai A. C. csapatai előtt, melynek 8 fős csapatában helyet kapott Zanyik Alexandra és Burai Petra iskolánkból. A dobogós helyezett csapatok érem-, míg minden résztvevő matrica-, illetve a szervezők jóvoltából Sport szelet díjazásban részesült. A verseny zökkenőmentes lebonyolítását a rendezők versenybírói gárdáját kiegészítve a felkészítő edzők önzetlen segítségnyújtása is segítette.
A Dél- Alföld Régióban 2015-ben összesen 973 rajthoz állást regisztráltak a jegyzőkönyvekben a hét verseny alakalmával, ami egy dinamikus fejlődést mutat az előző évhez viszonyítva, jövőre az 1000 fős álomhatár elérése minimális célként fogalmazhatóm meg!
A beszámolót készítette Vaszkán Gábor koordinátor