Vaszkán Gábor országos kitüntetése E-mail
VG_3A Buda- Cash Békéscsabai Atlétikai Club utánpótlás- nevelő edzője, iskolánk testnevelő tanára Vaszkán Gábor a Magyar Atlétika Utánpótlásáért kitüntetésben  részesült, az elmúlt évi megyei szintű elismerés után.
Képek a díjátadásról

Május 13- án a Magyar Sport Házában került sor a Magyar Atlétikai Szövetség éves küldöttgyűlésére. Gyulai Mikós elnök a rendezvény elején díjat adott át azoknak a szakembereknek, akik hosszú éveken keresztül munkájukkal eredményesen szolgálták a hazai atlétikai életet.

Munkásságának elismeréseként említésre került, hogy egy kis településen nehéz tárgyi feltételek között hosszú évek óta kiváló munkát végez, országos bajnokokat nevelt, a Magyar Diáksport Szövetség szövetségi edzőjeként évek óta példaértékűen látja el feladatát a varsói nemzetközi gyermekversenyen , a helyi sporteseményeken hatalmas tömegeket mozgat meg, minél szélesebb körben népszerűsítve az atlétika sportágat.

Az összejövetelen elhangzott, hogy a következő tanévtől induló mindennapos testnevelés oktatásában az atlétika sportág központi helyet foglal el az új Nemzeti Alap Tantervben, a bevezetésre kerülő Kid's athletics (Kölyök atlétika) által.

Osztd meg ezt a cikket az ismerőseiddel!