A legjobbak között úszóink! E-mail
szs120610_42 arany és 3 ezüstérmet szereztek a Gyomaendrődi Úszó SE versenyzői a Békéscsabán megrendezett Viharsarok Kupa Nemzetközi Úszóversenyen ahol 20 egyesület 440 versenyzője összesen 1137 versenyszámban állt rajthoz.

Képek a versenyről

A verseny egyben a Megyei versenysorozat 3. állomása is volt, mint ismeretes az 5.- re Gyomaendrődön kerül sor július 28- án Liget Fürdő Kupa néven. A verseny ünnepélyes megnyitóján köszöntötték a Békéscsabai Előre Úszó Klub újdonsült olimpikonját Bohus Richárdot és edzőjét Szarvas Jánost. A verseny végig kiváló feltételek között zajlott, világversenyek hangulatát idéző körítéssel.

A Gyomaendrődi Úszó SE versenyzői 22 fővel, összesen 35 versenyszámban álltak rajthoz és a sok - sok egyéni csúcson kívül értékes pontszerző- és dobogós helyezéseket értek el.
Iskolánk tanulóinak eredményei:

Kiemelkedően szerepelt országos diákolimpiai bajnokunk Papp Károly a 14 éves fiúknál, aki előbb 50m mellúszásban ellentmondást nem tűrően 34, 67 mp- es ragyogó időeredménnyel ért célba, testhosszokkal megelőzve a mezőnyt, majd 100m mellúszásban II. helyen végzett 1:19, 25p- el.
A harmadik ezüstérmünket Soczó Tamás szerezte, aki a 100m hátúszásban 1:24, 20p- el érkezett a célba.

10 csapat nevezett a 4 x 100m vegyes váltóra, ahol egyesületünk első ízben állított csapatot. Az olimpikonokkal és korosztályos válogatottakkal telitűzdelt mezőnyben a fiaink az előkelő 4. helyet szerezték meg 5: 02, 18p- el! Csapattagok: Soczó Tamás (hát), Papp Károly (mell), Kovács József (pillangó), Gönczfalvi Balázs (gyors).További pontszerzőink Varjú Tamás 100m hátúszásban (6. hely) és Vaszkó Ágnes 200m hátúszásban (8. hely).