400 induló a Mezei Futóversenyen E-mail
DSC00247
Az endrődi településrész sportpályáján a Gyomaendrődi Városi Diáksport Bizottság szervezésében került megrendezésre, a hagyományosan óriási tömegeket megmozgató sportrendezvény...    Képek a versenyről

... ahol körzetünk mind az 5 általános iskolája elindult, legtöbben ismét a mi iskolánkból álltak rajthoz.

A gyönyörű időjárási feltételek között megrendezett versenyen rengeteg mosolygós arccal találkozhattunk és ha a végén mindenki nyakába nem is kerülhetett aranyérem, azt mindenki elmondhatta, hogy érdemes volt a mai napot a futásnak szentelni.

Tótka Sándor ismét ellátogatott a versenyre, melynek egyik támogatója is volt és a megnyitó ünnepség alkalmával ismételten felhívta a figyelmet a mozgás és az egészséges életmód fontosságára. Ezt követően Vaszkán Gábor körzetfelelős ismertette a a lebonyolítás sorrendjét, illetve a verseny fontos részleteire hívta fel a figyelmet. A jegyzőkönyvek megtekintése alapján láthattuk, hogy pontosan 400 (!) tanuló teljesítette a távot, ismételten a legnagyobb körzeti sportrendezvénnyé emelve a mezei futóversenyt.

A futóverseny végig élő műsorvezetés mellett zajlott, melynek során 2 alkalommal is megdőlt az aktuális pályacsúcs.A verseny legeredményesebb iskolájának a Kis Bálin Á.I.Ó. bizonyult 7- 11- 6 érem elosztásban, mögöttük szorosan a Rózsahegyi Kálmán K.Á.I.Ó. végzett 6- 2- 8 elosztásban, 3 helyen a Ványai Ambrus Á.M.K. Dévaványáról végzett 3- 3- 2 elosztásban.