Rózsahegyi napok 2012. E-mail

DSC00410Képösszeállításunk segítségével újra átélhetik a megnyitó, a rendhagyó órák és az eredményhirdetés pillanatait!   Képek az alsósok programjairóla mesemondásról   és a tábortűzről

A szombat esti gálaműsor keretében a vendégeink válogatást nézhettek meg az év legsikerültebb versenyprogramjaiból és bemutatóiról. A napi program fogadással és baráti beszélgetéssel zárult.  Képek a gálaestről és a fogadásról

Az idei Rózsahegyi Napokon a felsős diákok ismét összemérhették tudásukat iskolánk névadójának az életéről egy játékos vetélkedő formájában. A verseny folyamán az 5-6. osztályos tanulók egy Rózsahegyi Kálmán életéről szóló TOTÓ-t töltöttek ki, képet raktak össze Rózsahegyi Marikáról, a művész unokájáról, és néhány Rózsahegyi életével, munkásságával kapcsolatos játékos feladatot oldottak meg.A 7-8.-os diákoknak a TOTÓ-n, a játékos feladatokon és a képösszerakón kívül még egy anagrammát is meg kellett fejteni, melyben Rózsahegyi Kálmán tanítványai szerepeltek.

Az 5-6. osztályosok közül a 6.a osztály, míg a 7-8. osztályosok közül a 8.a osztály készült fel a legjobban, mert maximális pontszámmal nyerték el az első helyezést és az ezzel járó vándordíjat.

A feladatok megoldásában a zsibongóban található kiállítási anyag és Márton Gábor Rózsahegyi Kálmánról szóló könyve nyújtott segítséget a lelkes diákoknak.