Jubilál a „Rózsahegyi” E-mail

DSC06081n20 évvel ezelőtt iskolánk életében fordulatot hozott a pedagógiai program elkészítése és a névadás. A programkészítés értékválasztást, a névadás ennek külső megjelenítését jelentette. Az iskola közösségének választása alapján az intézmény hivatalos elnevezése 1996. január 1-től Rózsahegyi Kálmán Általános Iskola és Diákotthon lett.

A névadó ünnepségre 1996. május 18-án került sor, mely egyben hagyományteremtő alkalom lett: a Rózsahegyi napok gyökerei ebben az ünnepségben lelhetők föl.”

Ezekkel a gondolatokkal idézte fel a 20 évvel ezelőtti eseményeket Farkas Zoltánné intézményvezető a XX. Rózsahegyi Napok megnyitó ünnepségén.  Részletes program (Meghívó)

 

Majd Giricz László mondott ünnepi köszöntőt, amelyben visszaemlékezett egészen a kezdetekig, hiszen minden alkalommal rendhagyó órákat tartott a Rózsahegyi Napokon.

Az iskola tanulói felidézték a névadó életútját, életének fontos eseményeit, amit endrődi népdalokkal színesítettek, majd Kiszely Zoltán színész, az iskola egykori tanulója elmondta Rózsahegyi kedvenc versét. ( Petőfi: Falu végén kurta kocsma) Az ünnepség végén koszorúzással tisztelegtek a jelen lévők a névadó emléke előtt. Pillanatképek a péntek délelőtti programokról További képek a pénteki napról


24082860_30011527255185aaa7559222fec89bc4_xlA megnyitó után a 20 év eseményeiről, eredményeiről készített kiállítást tekintették meg a vendégek, akiket hagyományos, „igazi” káposztáslepénnyel, lekváros kiflivel, és pogácsával kínáltak a vendéglátók.




A rendhagyó órák előadói és témái:

Giricz László, mérnök, fotográfus– 50 év, 50 kép

Kunkovács László, Kossuth-díjas fotóművész, etnográfus – A halászok rejtőzködő tudománya

Lackfi János, József Attila-díjas költő -  Apám kakasa című gyermekelőadás

Kiszely Zoltán, színészrendhagyó irodalom óra

Dr Szonda István, etnográfus – gyékényfonás

Tímár Imre, villamosmérnök – szimultán sakkparti

Blaskó János, Giricz Lukács és László Mihály a Székely Mihály hajómodell klub tagjai – hajómodell bemutató

Puskás László, a Körös-Maros Nemzeti Park – a ragadozó madarak védelme

Mandula Gyerekszínház – mese

Az alsó tagozatosok választhattak judo bemutatót, kézműves foglalkozást vagy kerékpáros ügyességi versenyt is a délelőtti foglalkozások közül.


A rendhagyó órák után következett az emléklapok, díjak átadása, az eredményhirdetés.

24078632_e12753040d455638b10a82bac932ce10_xlEbben a tanévben Rózsahegyi-díjat kapott: Almási Gergelyné és Uhrinné Darvas Erzsébet kiemelkedő intézményvezető-helyettesi munkájukért, Paróczai Zoltánné kiemelkedő pedagógiai munkájáért. Az Endrődiek Baráti Köre Egyesület nevében Tímár Imre és Fülöp Imréné  Gellai Fanni, 7.b osztályos tanulónak adta át a Szent Imre emlékérem jutalmat.


A rendezvénysorozat csütörtökön délután a Rózsahegyi vetélkedővel kezdődött, mely névadónk életútjával kapcsolatos feladványokból és tréfás ügyességi számokból állt. A győztesek jutalma egy kirándulás a Nemzeti Színházba, ahol egy színdarab megtekintésén kívül tárlatvezetésben is részesülnek.


24083570_7c6c5e9fcc9d93b1d148dfc19a2799ff_xlAz esti tábortüzet a meteorológusok előrejelzései és a körülöttünk keringő fekete felhők ellenére is megrendeztük. Nagyon jól éreztük magunkat a ridegvárosi játszótéren, ahol a különböző kézműves tevékenységek mellett a Tűzzsonglőrök előadásában is gyönyörködhettünk. Tábortűz. Tűzzsonglőrök 1. 2



24084510_12120fd2449b5ec6148fe08b08b8ff83_xlA szombati napon hagyományosan a Gála kapta a főszerepet, ahol mintegy 200 tanuló mutathatta meg tehetségét a különlegesen szépen feldíszített tornateremben. A jubileumi műsoron meghívott előadók is szerepeltek. Szujó Zsolt és zenész barátai eljátszották Rózsahegyi Kálmán kedvenc nótáját (Dankó Pista: Eltörött a hegedűm…), Vaszkó Áron egy humoros prózát adott elő, Farkas Sándortól két dalt hallottunk. Mindhárman iskolánk tanulói voltak. A hálás közönség sok tapssal és sok dicsérettel jutalmazta a gyerekeket és a pedagógusokat. Gratulált és elismerését fejezte ki Toldi Balázs polgármester úr is az esti programon mondott pohárköszöntőjében.


24091724_9d45a47d8b88925cde1ccfaeea9a6a72_xlVasárnap délelőtt író-olvasó találkozót szerveztünk Gergely Ágnessel a Szent Antal Népház emeleti termében. Néhány hete jelent meg legújabb könyve Viharkabát címmel. A kötet bemutatásában közreműködtek hűséges előadói: Polányi Éva, Oláh Gizella és Molnár Albert. Kivételes intellektus, ember- és életszeretet, a másik fél mélységes tisztelete hatotta át azt a rendhagyó irodalomórát, amelyet közönség kapott Gergely Ágnestől. Utolsó három kötete a Két szimpla a kedvesben, az Oklahoma ezüstje és a Viharkabát trilógiája a legtöbbet mutatja be Ágnes magánéletéből, amelyet eddig mindig féltve óvott. Engedte, hogy megismerjük félelmeit, soha el nem múló fájdalmait, beavatott bennünket. Kedves, szeretetre méltó egyénisége elvarázsolt bennünket, finom, ironikus humora oldotta az elhangzottakat. Gergely Ágnes egy dologban kérlelhetetlenül következetes: a magas minőségben, ezzel legnagyobb tiszteletet adja közönségének. Ezt kaptuk tőle mi is, itthoni barátai. A program zárásaként a Tűmenedék együttes előadta Gergely Ágnes két megzenésített versét.

 
Joomla SEO powered by JoomSEF