XIV. Bogrács Napja E-mail

24223264_054168cd202de3471ebd4664fc174178_xl2016. június 4.-én tizennegyedik alkalommal került megrendezésre Öregszőlőben a Bogrács Napja Paprikáskrumpli-Főző Verseny. A közös összefogással megvalósult rendezvény kellemes időben, szép és kulturált környezetben, családias hangulatban zajlott. A versenyben 38 csapat vett részt, 37 bográcsban főztek. Színvonalas verseny alakult ki, nagyon ízletes és különleges bográcsételek készültek. A három tagú zsűrinek nagy kihívást jelentett az elkészült ételek rangsorolása.     Képek a programról

A három kategóriában a következő helyezések születtek.

Paparikás krumpli kategóriában  elsők lettek  a Bográcsoló Gépészek.Második helyezett Turcsányi Miklós,harmadik pedig Barátság Klub lett.

Pörkölt kategóriában első helyezett Rózsás Gyöngyei, második Magyar Közút 3. csapata harmadik pedig az Unicum csapata lett.

Egyéb kategória első helyezettje a Matrjoskák, második a Braki csapat, harmadik  pedig a Halas csapat lett.

A versennyel egy időben a Rózsahegyi Ház közösségi termében iskolatörténeti fotókiállítást tekinthettek meg az érdeklődők. Az elkészült ebéd elfogyasztása a Jó ebédhez szól a nóta közben zajlott, melyet a Mraucsik-Tímár Duó szolgáltatott. A főzés mellett egész nap színes programokkal vártuk az idelátogatókat. Fellépőink voltak többek között a Tulipános Óvoda gyermekei, a Színfolt Mazsorett Csoport, a Gyomaendrődi Hastánc Csoport, Farkas Sándor énekes és a Sógorok együttes. A programot a Puj Éva és Puj Ferenc által szolgáltatott mulatós zenével zártuk. Köszönjük a csapatok részvételét a versenyben, a támogatóknak az önzetlen segítségét, a fellépőknek a színvonalas műsort és mindenkinek, akik hozzájárultak a rendezvény létrejöttéhez és segítették munkánkat. Végül, de nem utolsó sorban azoknak, akik ellátogattak a rendezvényünkre.