Őszi kirándulás Lengyelországban E-mail

P1070623Testvériskolánk meghívására október 6 és 9 között Pilznoba látogattunk a tavalyi nyolcadik osztályos, nyelvvizsgát tett tanulókkal. A programok változatosak voltak, sokat utaztunk de megérte a fáradságot. Érkezésünk után körbejártuk a gyönyörű, egy éve átadott iskolát és megismerkedtünk vendéglátóinkkal.    Képek a lengyel útról

Ezt követően a diszkó jó alkalom volt arra, hogy a magyar és a lengyel gyerekek megismerkedjenek egymással és hamar összebarátkozzanak. A felnőttek városnéző sétára indultak Pilzno belvárosába.

Pénteken Auschwitzba látogattunk el. Megrázó történelem órán vettünk részt, felidézve és bejárva a tábor sötét múltját. Előtte rövid kitérővel egy miniatűr parkot néztünk meg, ahol a világ leghíresebb épületeinek ember nagyságú makettjeit csodálhattuk meg. Pénteken a wieliczkai sóbányát barangoltuk be, több órát töltöttünk 135 méterrel a föld alatt. Ez a sóbánya a világörökség része, méltán büszkék rá a lengyelek. A hűvös és esős idő ellenére hosszas sétát tettünk Krakkó történelmi városrészében, megnéztük a Wawelt, a Flórián kaput és a Posztócsarnokot is. A város hangulata mindenkit lenyűgözött, az épületek szépsége pazar látványt nyújtott.

Ez a kirándulás alkalmat adott arra is, hogy a két iskola vezetője személyesen találkozzon és megbeszéljék a kapcsolat további részleteit. Mindkét iskolának fontos ez a kapcsolat, ezért a folytatás egy pillanatra sem volt kétséges. Májusban újra mi látogathatunk Lengyelországba, reméljük, hogy a mostani végzős diákok közül is minél többen részt vehetnek majd egy ilyen felejthetetlen, négy napos programon.