„Lengyel, magyar két jó barát..” E-mail

P1120879nIskolánk tanulói lengyel vendégeket fogadtak a testvériskolai kapcsolat keretein belül. A pilznoi kirándulás óta eltelt egy hónap éppen elegendő volt arra, hogy programokban gazdag négy napot szervezzünk várva várt vendégeinknek.
A szombat délutáni érkezést követően a lengyel gyerekek családoknál foglalhatták el szállásukat és igazán magyaros vendéglátásban lehetett részük. Képek a programokról

.Az este folyamán közös bowlingozáson vettünk részt, ahol jó hangulatban, oldott légkörben élvezhettük az izgalmas játékot. Vasárnap Budapestre látogattunk, ahol az egy órás sétahajózás lenyűgözte vendégeinket. Megcsodálhattuk Budapest legfontosabb és legismertebb épületeit, hídjait, sokat megtudtunk a város múltjáról és jelenéről...    Ezt követően a Hősök terére sétáltunk, ahol röviden ismertettük a tér fontosságát és látnivalóit. A délutánt az állatkertben töltöttük, ahol az állatok megtekintésén kívül a régi vidámparkba is ellátogattunk, és kipróbáltunk néhány játékot, többek között a hullámvasutat is. Ezt követően a West End bevásárlóközpontban töltöttünk el egy kevés időt. Szombat délelőtt megmutattuk iskolánkat vendégeinknek, körbevezettük őket a tantermeken, majd ebédig röplabdázással töltöttük az időt. Az időjárás nem kedvezett a délutáni programnak, de mint mindig, az eső ellenére is, várva várt program a fürdő  A fürdőzés után a vendéglátó családok grill partival várták a gyerekeket, rengeteg finomabbnál finomabb étellel kedveskedtek. A vacsora után későig tartó közös játékkal és zenehallgatással töltötték a gyerekek az időt. Kedd délelőtt a több felkínált programból ismét a Liget Fürdőt választották vendégeink, így most már napos időben is kipróbálhatták a fürdő nyújtotta szolgáltatásokat. Az ebédet követően nehéz volt a búcsúzás, nehezen engedték el egymást a gyerekek. A tíz éve működő kapcsolat minden évben bizonyosságot ad arról, mennyire fontos folytatni ezt a programot. Az idén sem volt ez másképp, a kulturális ismeretek bővítése és az angol nyelv gyakorlása mellett barátságok is születtek.