Kompetenciaalapú oktatás, egyenlő hozzáférés - innovatív intézményekben - Projektzáró E-mail
Tartalomjegyzék
Kompetenciaalapú oktatás, egyenlő hozzáférés - innovatív intézményekben
TÁMOP a Rózsahegyi Iskolában
Egyhetes projekt: Ősz
Három hetet meghaladó projekt: Karácsony
Innovációk a Rózsahegyiben
Projektzáró

A 2010/2011-es tanév kezdetével a Rózsahegyi Kálmán Kistérségi Általános Iskolában a TÁMOP 3.1.4 projekt (kompetencia alapú oktatás) bevezetése véget ért.

A projekt fenntarthatósági kötelezettségének eleget téve a program folytatódik szövegértés-szövegalkotás, matematika, valamint szociális életvitel és környezeti kompetencia területen a második évfolyamon és bevezetésre kerül az első évfolyamon.

A felső tagozaton a matematika kompetencia alapú oktatása folytatódik a 6. b osztályban és bevezetésre kerül az 5. b osztályban. Az életpálya építés kompetencia fejlesztés szabadidős tevékenységek során folytatódik a 6. b osztályban és bevezetésre kerül az 5. b osztályban. A szociális életvitel és környezeti kompetencia fejlesztés a tantárgyak ismeretanyagába történő beépítése folytatódik a 8. a osztályban.

A pedagógusok továbbra is alkalmazzák a megismert új vagy újszerűnek tűnő oktatási módszereket. Az „Ősz" témahét, az „Advent, karácsony" háromhetet meghaladó projekt és a „Helyünk a világban" című egész tanéves szociális kompetenciát fejlesztő innovációnk ebben a tanévben is része az iskolánk éves munkatervének.

Takácsné Rojik Gizella szakmai vezető