Kompetenciaalapú oktatás, egyenlő hozzáférés - innovatív intézményekben - Három hetet meghaladó projekt: Karácsony E-mail
Tartalomjegyzék
Kompetenciaalapú oktatás, egyenlő hozzáférés - innovatív intézményekben
TÁMOP a Rózsahegyi Iskolában
Egyhetes projekt: Ősz
Három hetet meghaladó projekt: Karácsony
Innovációk a Rózsahegyiben
Projektzáró

A három hetet meghaladó projekt a karácsonyi témát öleli át.

A hetekre lebontott tevékenységek közül az első a játék hete volt. Délutánonként a gyerekek csapatokban, téli játékokban mérhették össze ügyességüket. Mivel az időjárás nem kedvezett ehhez, csak imitálva tudtunk versenyezni. Volt iglu- és hóemberépítés, hógolyódobás, és hópihefúvás. Nagy élvezettel rakták ki a gyerekek az óriás puzzlet is, amely egy gyönyörű téli képet ábrázolt.

A második héten az iskolai könyvtárban hallgattak és mondtak karácsonyi meséket, mondókákat, dalokat a gyerekek. Megismerkedhettek a karácsonyi népszokásokkal is. A nagyobbak inkább a hetedikesek által készített téli filmeket nézték nagy átéléssel. A hallottakról és látottakról rajzos beszámolókat készítettek.

A harmadik hét az ajándékozás jegyében telt. Műsort és ajándékot készített minden osztály a neki sorsolt másik osztálynak. Így mindenki volt vendég, és vendéglátó is. A közös játék örömén túl érezhették, hogy adni ugyanolyan jó, mint kapni.

Péntek reggelenként közös énekléssel meggyújtottuk az iskola adventi koszorújának gyertyáit.

A negyedik héten a karácsonyi ünnepségre készültek az osztályok. Végül a tornateremben felállított óriás karácsonyfa mellett versekkel, dalokkal, jelenetekkel és az endrődi betlehemessel zártuk a karácsonyi ünnepkört.

Ennek a projektnek a kitalálója Molnárné Pésó Irma és Vaszkó András, valamint szorgos segítőik, a hetedikesek.

A rendezvényekről képek is készültek. Megtekinthetők a Galériában.