Az ŐSZ Témahét E-mail

k1k.jpg Az ősz megjelenése az irodalomban, zenében, képzőművészetben, technikában, a fizikában, kémiában és a különböző földrészeken. Ez a téma ölelte át a tanítási órákat és a szabadidős tevékenységeket iskolánkban ezen a héten.

Nagy izgalommal és igyekezettel készült az iskola apraja, nagyja a projektzáró napra, amelyen ezekből a lehetőségekből választhattunk:

A témahét zárónapjának programja

8-8,45-ig a hét folyamán elkészült produktumok kiállítása a tantermekbe, folyosókon.

9-9,30-ig Verses összeállítás megtekintése, meghallgatása a tornateremben.

9,30-11-ig „Eszem-iszom", vetélkedők (alsósok az ebédlőben, felsősök a saját tantermükben.)

11 órától szabadon választható programok:

alsó tagozat- alsós épület tantermei

felső tagozat- főépület

helyszín:                               nevelő:

- Zongorás terem:  Takács Mátyás

Népdalok,drámajátékok  Kónyáné Jakab Ida

- 2. b terme:

Rejtvények,   Dajkóné Bélteki Éva

találós kérdések   Vaszkán Gabriella

- 2. a terme:   dr Ráczné R. Erika

Diótörés    R Nagyné B. Éva

- Fejlesztő szoba:   Gyetvai Jánosné

Zenés torna   RáczOrsolya

-2. c terme:   Kolohé M. Magdolna

Kézműves 1  Tóthé H. Erzsébet

Hegedűsé Sz. Beatrix

- 3. terme:

Kézműves 2.  Hanyecz Ildikó

Szujóné S.Ágnes   Csapó Lajosné

- Folyosó:   Baráth Ferencé

Gólyaláb  Barnáné B. Jutka

11-1130-ig Kiállítások megtekintése

cserekereskedelem (árut-áruért, megegyezés szerint)

helyszín:                                  nevelő:

- Média terem:   Molnárné P. Irma

Filmvetítés

- Dráma terem:  Kiss Zsuzsa

Divatbemutató

- 10-es terem  Dr Varga Géza

Előadás az egészséges táplálkozásról

- Orvosi szoba   Samu Istvánné - védőnő

Szűrést végez

10-12 óra között folyamatosan:

- Tornaterem   Vaszkán Gábor

„Tökszlalom,

Gesztenyehoki"(sportjátékok)

- Angolterem

Halloween      Gresóné F. Katika,

Szmola Csaba

- 12.-es terem  Vaszkóné D. Erzsébet

Kvíz az őszről

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

Témahét (október  19-22-ig)

0szi1.jpg oszi2.jpg

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4

A felső tagozat ebben az évben először kapcsolódott be az alsóban hagyományos vitamin nap programjába. Ezúttal azonban az ősz köré szerveződő témahétté bővült a hagyomány.

A tanítási órák anyaga is ezt a témakört ölelte fel, kibővítve az egészséges életmód, a helyes táplálkozás, az évszaknak megfelelő öltözködés területeivel. Magyar órára ősszel, illetve őszi ünnepekkel kapcsolatos verseket gyűjtöttek a gyerekek, a tollbamondás is erről szólt, rajz órákon őszi tájképek születtek az ügyes kezek alatt, biológia órákon a vitaminokról ejtettek szót, az angol órák témája a halloween volt.

Az osztályok előzetes feladatokat is kaptak: divatbemutatóra készültek, őszi tájról, az őszi divatról készítettek tablókat, terméseket gyűjtöttek.

11-kor megindult a vándorlás, az osztályok meglátogathatták egymás kiállítását, csereberéltek az elkészült tárgyakból, megkínálták egymást a sok-sok finomságból.

Ezalatt a védő néni az orvosi szobában szűrést végzett, s bizony talált is néhány magas vérnyomást, amit már gyermekkorban is komolyan kell venni.

A legnagyobb népszerűségnek a divatbemutató örvendett kicsik és nagyok körében egyaránt. Az érdeklődők Géza doktor bácsi tanácsait hallgathatták meg az egészséges életmódról.

A sportolni vágyók a tornateremben „tökszlalomozhattak", vagy „gesztenyehokizhattak", illetve más érdekes sorversenyben vezethették le mozgásigényüket.

A játékos kedvűek az „őszkvízben" mérhették fel tudásukat erről az évszakról.

A kíváncsiak az angolszász népek Halloweenjével ismerkedhettek meg behatóbban.

Sokan nézték meg a hetedikesek rövid filmjeit, amelyek zenével, versrészletekkel igyekeztek az őszi hangulatot megjeleníteni.

TÁMOP 3.1.4. Kompetencia alapú oktatás, egyenlő hozzáférés - Innovatív intézményekben - című pályázat keretén belül  került megrendezésre.

Normal 0 21 MicrosoftInternetExplorer4 A hét eseményeit részletesebben képekben mutatjuk be a Galériában.