Lengyelországban jártunk E-mail

20170530_125948Négy csodálatos napot töltöttünk Lengyelországban, ahol pilznói testvériskolánk tanulói láttak minket vendégül. Vasárnap reggel fáradtan, de izgatottan indultunk útnak. Habár hosszú volt az út, gyorsan eltelt, sokat nevettünk, beszélgettünk, viccelődünk. Mikor megérkeztünk, finom ebéddel várt a lengyel igazgatónő minket az iskolában. Ebéd után találkoztunk a lengyel gyerekekkel és végre mindenki megtudta, hogy ki fogja vendégül látni. A fiúk reménykedtek, hogy lányokhoz kerülnek, de csak Valentinnak teljesült a kívánsága. Ezután mindannyian hazamentünk a lengyel családunkhoz, ahol megismerkedtünk a vendéglátóinkkal, játszottunk, beszélgettünk, lengyel magyar szavakat tanítgattunk egymásnak.      Képek Lengyelországból

A napot egy grill partyval zártuk, ahol kolbászt sütöttünk, gördeszkáztunk és fociztunk. Második napot Krakkóban töltöttük a lengyel gyerekekkel és igazgatónőjükkel. Először meglátogattuk a lengyel királyi palotát a Wavelt, ahol megnéztük a tűzokádó sárkány szobrát, majd megtekintettük a lengyel királyi sírokat, felmásztunk a Zsigmond haranghoz, melyet megérintve mindenki kívánt valamit. Láttuk a 2010-ben elhunyt lengyel miniszterelnöknek és feleségének a síremlékét is. Délben a Balaton nevű magyar éteremben ebédeltünk, majd a főtér felé vettük utunkat, ahol megcsodáltuk a Mária templom legendásan felemás tornyait, meghallgattuk az óránként felhangzó kürtszót, majd megtekintettük a templomot belülről is. Legérdekesebb az volt számunkra, hogy a templomban a korabeli utca embereit ábrázoló festményeket is láthattunk. Ezután elsétáltunk a Flórián kapuhoz, majd szabadprogram következett, melyet a Posztócsarnokban töltöttünk, ahol apró szuveníreket vásároltunk. A harmadik napot Szczawnicába, a gyönyörű kis lengyel üdülővárosban töltöttük. Sok érdekességet láttunk. Először hajóval elmentünk a Nedeci várba, ahonnan  csodálatos panoráma tárult elénk, minden félelmünket leküzdve felültünk a libegőre, majd sétálni indultunk a Dunajec folyó partján, melyet sajnos az eső félbeszakított. Utolsó nap reggel a lengyel gyerekek körbevezettek minket az iskolájukban, majd búcsút vettünk egymástól és elindultunk Magyarországra.  Köszönjük iskolánknak, igazgató néninek, kísérő tanárainknak ezt a csodálatos utat, sok új barátot szereztünk, rengetek új élménnyel gazdagodtunk és lehetőségünk volt az angol nyelv gyakorlására is.

Írta: Bencsik Adrián, Dógi Csenge, Gellai Fanni, Orovecz Odett, Paróczai Bence, Szalóki Valentin