A színházlátogatások hónapja E-mail

20171116_2136421Ram Colosseum November a színházlátogatások hónapja volt iskolánkban. A 48 felsős diák Budapestre látogatott a Ram Colosseum élményszínházba. A klasszikus Grimm mesét, a Hamupipőkét Cindarella címmel az ExperiDance tánc és mesemusicalként keltette életre. Az eredeti történetet rendkívüli látványelemekkel, Led-díszlettel tették különlegessé. A produkcióban a gyönyörű dallamok, zenék és a látványos táncok mellett prózai jelenetek is megelevenedtek népszerű színészek előadásában. Magyarországon ebben a formában először láthatta a közönség a népszerű mese feldolgozását, nem csoda, hogy a gyerekek és kísérőik számára is feledhetetlen élmény volt az előadás.

Bábszínházban voltunk  21-én, kedden a 3. b és a 4. b osztály tanulóival Békéscsabára utaztunk...

A napsugár Bábszínház „Kamrapocok” című remek előadását nézhettük meg. A darab olyan fontos gyermekproblémákkal foglalkozik, mint beilleszkedési nehézségek, a barátok iránti felelősség, valamint egy hozzátartozó elvesztése, a gyász és annak feldolgozása. Mindezt sok humorral, játékkal és dallal szólaltatja meg. Az előadás felnőttnek, gyermeknek egyaránt élményt jelentett.

A bábszínház jóvoltából a gyerekek feltehették kérdéseiket a főszereplőknek, közelről megnézhették a bábokat, díszleteket, kipróbálhatták a hangszereket is. Nagy izgalommal várjuk a következő előadást. Képek a programról

Pom Pom meséi  7-én iskolánk 2.  évfolyamos tanulói a szarvasi  Cervinus Teátrumba látogattak, ahol a Harlekin Bábszínház előadásában a Pom Pom meséi című előadást tekintették meg, melyben Csukás István varázslatos történeteit alkalmazták bábszínpadra. A díszlet igényesen kidolgozott, látványos volt, ami már az előadás kezdetekor felkeltette a gyermekek érdeklődését. A mesék főszereplői, Pom Pom és Picúr mellett az Ásító Szörnyeteg, Gombóc Artúr, Festéktüsszentő Hapci Benő alakja is megelevenedett a kíváncsi szemek előtt. Gyönyörűen megformázott mesealakokat láthattunk vidám zenével egybekötve, amely emlékezetes élményt nyújtott gyermeknek és felnőttnek egyaránt.