Ismerkedés az autizmussal E-mail

IMG_0008Napjainkban újabb és újabb kihívásokkal kell szembe néznie a pedagógusoknak. Ilyen kihívást jelent az autista tanulók integrált oktatása is. Az utóbbi években egyre több kisgyermek küzd ezzel a problémával, s mivel a Rózsahegyi Kálmán Általános Iskolában is tapasztaltuk a meglétét, ezért a tantestület egy továbbképzés keretében szerzett információt az autizmusról. Az interaktív előadást az Aut-pont Alapítvány munkatársai, Gujné Szabó Tünde és Gyebrovszkiné Molnár Szilvia tartotta. Előadásukból megismerkedhettünk ennek az egész személyiséget érintő fejlődési zavarnak a tüneteivel hiszen a felismerés és az időben elkezdett fejlesztés rendkívül fontos a gyermek közösségbe történő beillesztésében.

Mindemellett javaslatokat, kipróbált metódusokat is megmutattak nekünk, hogy az integráció hatékonyabban működhessen. A kapcsolatunk ezzel az előadással nem zárult le az iskola és az alapítvány között, hiszen több kollegánk is meglátogatta az alapítvány békéscsabai központját, tájékoztató kiadványokat is kaptak, hogy jobban elmélyülhessünk ebben a témában. Képek a programról