Nyelvvizsgásaink Pilznoban E-mail

P1130619nTestvériskolánk meghívására esős, fázós, de négy csodálatos napot töltöttünk Pilznoban és bejártuk a környék csodálatos helyeit. Immár 11. éve kapnak lehetőséget az angol nyelv területén kimagasló eredményt elért nyolcadik osztályos tanulóink lengyelországi kirándulásra. Ez alkalommal hét tanuló vehetett részt a kiránduláson és élvezhette a lengyel vendégszeretetet. Csütörtökön délután érkeztünk Pilznoba, ahol vendéglátóink szeretettel fogadtak bennünket. A gyerekek családoknál kaptak szállást, bepillantást nyerve ez által a lengyelek mindennapjaiba, kultúrájába, szokásaiba.

Közös nyelvük az angol volt, könnyen megértették magukat és hamar kialakult a kölcsönös szimpátia.Pénteken a Pieninek hegység vadregényes tájain barangoltunk: megmásztuk a Homola sziklaszoros festői útjait, ülőlifttel felmentünk a Palenica csúcsára. Délután a Dunajec folyó partján elterülő Szczawnicában, Lengyelország egyik legszebb és legkedveltebb gyógyüdülőjében sétáltunk, majd Nedec várát látogattuk meg. Ezt követően hajóra szálltunk és a hajóról megcsodálhattuk Czorsztyn várát. Képek a lengyelországi útról

Szombaton Bochnia sóbányáját jártuk be. A pár éve felújított sóbánya nagy hatással volt ránk. A bánya egy multimediális turisztikai útvonalat is kínál az idelátogatóknak, amely a sóbányászat geológiai folyamatait, történelmét és egyéb hagyományait mutatja be, többek között kitermelt aknákat, az 1747-ben alapított Szent Kinga-kápolnát, egykori bányászati munkaeszközöket, egy 140 hosszú nagy bányacsúszdát, és egy mini vasutat. Kipróbáltuk a foci és kosárlabdapályát, valamint csónakáztunk is.

Délután a pilznoi Golonka-fesztiválra látogattunk, ahol megkóstolhattuk a híres ropogósra sült csülköt.

Vasárnap már korán búcsút intettünk vendéglátóinknak és Krakkó felé vettük az irányt. A lenyűgöző város legfontosabb nevezetességeit néztük meg: a Visztula partján fekvő Wawelt, a királyi kastélyt, a Mária templomot és a főteret, a Flórián kaput és a posztócsarnokot. Láttuk a krakkói sárkányt, csodálhattunk gyönyörű hintókat, jártunk egy cukormanufaktúrában és kóstoltunk lengyel lángost.

Rengeteg élménnyel gazdagodva tértünk haza. Reméljük, hogy a június végén meghívásunkra hozzánk látogató lengyel gyerekeknek is hasonló színes programokat tudunk majd biztosítani.