„Mesélj Európa” 2012. E-mail

DSCF2192

Csapatunk a rangos országos mezőnyben a 2. helyet szerezte meg. A csapat tagjai: Bognár Nóra, Derzsi-Kovács Szávitri Virág, Kurilla Zoltán, Kulik Adrienn és Székely Péter, felkészítőik: Kónyáné Jakab Ida, Szedlák Réka és Tóth Magdolna voltak.

2012. május 19-én került megrendezésre a kecskeméti Arany János Általános Iskolában a Katona József Könyvtár, az Alternative English School és a Dél-Alföldi Europe Direct által közösen meghirdetett Mesélj Európa elnevezésű angol nyelvi vetélkedő döntője. A három hónapja tartó versenysorozat záróeseményén iskolánkat a Fantastic Five nevű hetedikes csapat képviselte.

A zsűri tagjai között a British Council és az Alternative English School project vezetői, valamint angol nyelvtanár és színművész is helyet foglalt. Értékelésükben kiemelték az előadás magas művészi színvonalát és hatását, valamint megdicsérték a gyerekeket a számukra nehéz angol politikai szöveg precíz elsajátításáért.