A Zrínyi Matematikaverseny eredményei E-mail

DSC06108_Medium91 tanuló részvételével iskolánk rendezte meg a Zrínyi/Gordiusz matematikaverseny megyei fordulóját. Képek a versenyről

A Matematikában Tehetséges Gyermekekért (MATEGYE) Alapítvány az idei tanévben is megrendezte a Zrínyi Ilona kétfordulós (területi, országos) matematikaversenyt. Több mint 15 éve már hagyomány, hogy az egyik megyei helyszínnek iskolánk adhat otthont.

A verseny elsődleges célja a matematika népszerűsítése. Az összeállított feladatsorokkal elsősorban a tanulók logikus gondolkodását kívánják mérni. Lehetőség nyílik közben arra is, hogy az iskolák 3-8. osztályos tanulói összemérhessék matematikai tudásukat. Iskolánkat 36 tanulónk képviselte.

A legjobb 100 közé jutott versenyzőink:

Évfolyam

7.

Forgács Genovéva

97.

legjobban szereplő csapat a negyedikeseké lett, ők a 10. helyezést érték el a megye 34 iskolájának csapatai között. A nyolcadikosok, hasonlóan szép teljesítménnyel, a 12. helyen végeztek.

További információk a versenyről